Deputeti i PS Petro Koci per skandalin me te moshuar te inceneratoreve:...

Deputeti i PS Petro Koci per skandalin me te moshuar te inceneratoreve: “Institucionet ti hyjne me qelize kesaj historie”

2085
SHPËRNDAJE

Pas skandalit te publikuar ne media dhe ne rrjetet sociale per skandalin e perfshirjes ne skemen e evazionit fiskal te inceneratorve te dy te moshuarve ,ka reaguar edhe deputeti i PS ,Petro Koci.
Ne nje postim te tij ne rrjetin social ,Petro Koci ka shprehur sigurine se ,kjo taktike mund te jete perdorur nga shume pelivan te korruptuar . Ai ka kerkuar nga ninstitucionet dhe gazetaria investigative ti hyjne me qelize kesaj historie.

Postimi i plote i Petro Kocit

Po degjoj kete historine e perdorimit te te moshuarve 90 vjecare ne aferat e evazionit fiskal te inceneratoreve.
Nuk di sa e vertete eshte. Por jam i sigurte qe kete taktike mund ta kene perdorur gjeresisht shume pelivane te korruptuar. Prandaj institucionet dhe gazetaria investigative duhet t’i hyjne me qilizem kesaj historie.
Dhe ne Fier thuhet qe ka biznese te korruptuarish qe parate e fituara ne detyra shteterore investohen nepermjet te afermish nganjehere ne moshe pleqerie.

S'KA KOMENTE