Deputeti i PS FIER Petro Koci komenton protesten e djeshme te opozites:...

Deputeti i PS FIER Petro Koci komenton protesten e djeshme te opozites: Lajm i keq!

1209
SHPËRNDAJE

Pas protestes se djeshme te opozites deputeti i PS Petro Koci ka komentuar si nje lajm te keq per Shqiperine kete proteste.”Deshmoi se euroatlantizmi ne PD nuk eshte bindje, por retorike pragmatiste.
Shpenzimet e protestes vertetuan gjithashtu se oligarket bejne loje me shume porta.
Nga ana tjeter verteton se standarti kulturor dhe politik i Berishes eshte mjaft i perhapur ne shoqeri. Deshmon se rinovimi i vertete politik, ndryshimi i lidershipit politik te ne eshte seprapthi. “

Postimi i plote i Petro Kocit

Edhe se nuk ishte proteste me e madhe nga ato qe orientonte Lul Basha serish mund te themi se protesta e mbremshme ishte nje lajm i keq per Shqiperine.
Deshmoi se per pëdëistet Saliu eshte me i rendesishem se Shqiperia.
Deshmoi se euroatlantizmi ne PD nuk eshte bindje, por retorike pragmatiste.
Shpenzimet e protestes vertetuan gjithashtu se oligarket bejne loje me shume porta.
Nga ana tjeter verteton se standarti kulturor dhe politik i Berishes eshte mjaft i perhapur ne shoqeri. Deshmon se rinovimi i vertete politik, ndryshimi i lidershipit politik te ne eshte seprapthi. Prandaj Nano iku para Berishes kur duhej te ndodhte ndryshe. Iku Luli para Berishes, kur ky i fundit duhej te ishte ne pension.
Ndersa nga gjuha e analisteve kuptoj qe dhuna ne shoqerine tone eshte akoma pasion.

S'KA KOMENTE