Delegacioni ukrainas mbërrin ne kufirin ukrainas-bjellorus për të negociuar me përfaqësuesit e...

Delegacioni ukrainas mbërrin ne kufirin ukrainas-bjellorus për të negociuar me përfaqësuesit e Federatës Ruse.

294
SHPËRNDAJE

Delegacioni përfshinte David Arahamiya (fraksioni i Shërbëtorit të Popullit), Oleksiy Reznikov (Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës), Mykhailo Podoliak (Këshilltar i Shefit të Zyrës Presidenciale), Andriy Kostin, (Zëvendës Shefi i Parë i Delegacionit të Ukrainës në Tripalësh. Grupi i Kontaktit), Rustem Umerov (deputet) dhe Mykola Tochytsky (Zëvendësministër i Punëve të Jashtme të Ukrainës).

Tema kryesore e negociatave është një armëpushim i menjëhershëm dhe tërheqja e trupave nga Ukraina.

S'KA KOMENTE