Dalin pamjet e para nga tërmeti ne Bosnje-Hercegovine

Dalin pamjet e para nga tërmeti ne Bosnje-Hercegovine

386
SHPËRNDAJE

Këto janë dëmet e para që raportohen nga tërmeti që shkundet Bosnje Hercegovinën pak pas orës 23:00, por për fat të mirë nuk raportohet ende viktima apo të lënduar.

Mediat lokale raportojnë se tërmeti me magnitudë 6 ballë afër Stolacit është ndjerë në shumë qytete, si në Sarajevë, Mostar, Trebinje, Banja Luka, Lubinj

Qytetarët e Mostarit kanë dalë në rrugë të panikosur ndërsa rrëfejnë momentet e lëkundjeve të forta.

Një pjesë e oxhakut të pallatit pranë Teatrit Kombëtar është shembur në rrugën Marshal Tito, por fatmirësisht nuk ka të lënduar. Policia ka bllokuar një pjesë të rrugës dhe kanë mbërritur zjarrfikësit. Kjo do të jetë një natë pa gjumë në qytetin në Neretva

S'KA KOMENTE