Cfare kuptimi ka emri “Sahara”?

Cfare kuptimi ka emri “Sahara”?

739
SHPËRNDAJE

“Sahara” ne gjuhen arabe do te thote shkretetire.

Saharaja shtrihet pergjate Afrikes se Veriut dhe prek 11 vende.

Ne pjesen me te madhe eshte nje det i gjere rere me duna qe shkojne deri ne 180 metra lartesi.

 

S'KA KOMENTE