Burg të përjetshëm dy vëllezërve shqiptarë në Itali,ekzekutuan me armë ish-bankierin teksa...

Burg të përjetshëm dy vëllezërve shqiptarë në Itali,ekzekutuan me armë ish-bankierin teksa tërhiqte para në bankomat

21641
SHPËRNDAJE
Vrasja Bankierit

Burg përjetë shqiptarit Paulin Meçaj dhe vëllait të tij, të cilët mbrëmjen e 16 korrikut vranë ish-menaxherin e bankës Giovanni Caramuscio, gjatë një grabitjeje, përpara bankomatit në rrugën San Pietro in Lama në Lequile. Vendimi u dha nga Gjykata e Leçes mëngjesin e sotëm. 

Mediat italiane raportojnë se Gjykata vendosi rritjen e dënimit edhe për vëllain e tij bashkëpunëtor, për të cilin prokurori kishte kërkuar 22 vite burg.

Kujtojmë se Caramuscio, 69 vjeç, po tërhiqte disa para në bankomat në prani të gruas së tij, gjatë kohës kur u sulmua nga dy shqiptarët. Pas një përleshje të shkurtër, ish-bankieri u qëllua me armë zjarri, ndërsa humbi jetën.

S'KA KOMENTE