Bresheri me armë zjarri drejt nje makine

Bresheri me armë zjarri drejt nje makine

483
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë zjarri në Elbasan janë shënuar sot pranë fshatit Paper.

Mësohet se është qëlluar drejt një automjeti në levizje, dhe raportohet se deri më tani nuk ka asnjë person të lënduar. Burime bëjnë me dije se makina e shënjestruar është larguar nga vendi dhe se policia ka rrethuar zonën.

Në vendngjarje ka gëzhoja dhe xhama të thyer, ndërsa Policia e Elbasanit ka ngritur postoblloqe në hyrje të qytetit në Bradashesh.

Njoftimi i Policisë:

Elbasan/ Informacion Paraprak

Rreth orës 17:35, në aksin rrugor Elbasan-Peqin, tek kryqëzimi i Urës së Zezë, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri.

Pak metra më poshtë vendit ku janë dëgjuar të shtënat është gjendur i braktisur mjeti tip B.M.W, ngjyrë e zezë, me xhama të thyer e goma të shpuara, si dhe targat janë deklaruar të vjedhuara në Durrës më datë 18.04.2021. Mjeti është i braktisur. 

Deri më tani nuk kemi të dhëna për dëme në njerëz. 

Shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe po krehin zonën si dhe po punohet për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

S'KA KOMENTE