Bresheri dëmton tokat me të mbjella në Librazhd

Bresheri dëmton tokat me të mbjella në Librazhd

211
SHPËRNDAJE

Reshjet e mëdha të shiut dhe breshërit kanë shkaktuar dëme të mëdha në kulturat bujqësore në fshatin Stëblevë të Librazhdit

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka publikuar pamje të tokave të mbuluara me breshër.

Ai shprehet se ka komunikuar me Ministren e Bujqësisë, Frida Krifca dhe është ngritur një grup pune për verifikimin e dëmeve dhe mbështetjen e bujqve të dëmtuar.

Kam komunikuar me Ministren e Bujqësisë Frida Krifca e cila në mënyrë të menjëhershme ka ngritur një grup pune për verifikimin e dëmeve dhe mbështetjen e bujqëve të dëmtuar”, sipas Ballës.

S'KA KOMENTE