Bllokohet trafiku në TIRANË, protestuesit ulen në mes të rruges

Bllokohet trafiku në TIRANË, protestuesit ulen në mes të rruges

197
SHPËRNDAJE

Qindra qytetarë janë zhvendosur nga Kryeministria dhe kanë bllokuar kryqëzimin mes rrugës “Dëshmorët e Kombit dhe Unazës.

Ata kanë fikur makinat në shenjë proteste dhe vijonë me thirrjet “Rama ik” e “ulni taksat”.

pjesëmarrja e qytetarëve që po protestojnë për rritjen e çmimeve është e lartë dhe drejtuesit e mjeteve kanë dalë jashtë, duke iu bashkuar protestuesve. 

Qytetarët paralajmëruar se kjo protestë nuk përfundon këtu, por do të vijojë çdo ditë, në të njëjtën orë para Kryeministrisë.  

S'KA KOMENTE