Berisha përjashtohet sërish 10 ditë nga Kuvendi

Berisha përjashtohet sërish 10 ditë nga Kuvendi

22
SHPËRNDAJE

Përjashtohet nga seancat plenare për të dytën herë për këtë sesion parlamentar kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha. 

Mësohet se Komisioni i Etikës ka marrë vendimin duke përjashtuar për 10 ditë Berishën dhe deputetin Flamur Noka nga seancat plenare, ndërkohë për Belind Këlliçin dhe Edi Palokën është marrë vendimi që të përjashtohen nga 5 ditë. 

Ky vendim vjen pas tensioneve dhe debateve në seancën e fundit plenare, ku jashtë Kuvendit u mbajt dhe një protestë e thirrur nga opozita. Kjo është hera e dytë që Berisha përjashtohet brenda një harku kohor të shkurtër nga Kuvendi, ndërsa PS e ka akuzuar atë për fyerje ndaj kryeparlamentares Lindita Nikolla dhe thyerje të rregullores.

S'KA KOMENTE