Berisha: “PD është një dhe vetëm një”, do jenë të mjerë ata...

Berisha: “PD është një dhe vetëm një”, do jenë të mjerë ata që do vazhdojnë betejën

75
SHPËRNDAJE

Sali Berisha ka përcjellë sot një mesazh ku shprehet mbi PD-në. Ai e përcakton Partinë Demokratike si një të vetme dhe është ajo që ka mbështetjen masive të qytetarëve.

Berisha shton se kjo forcë politike e ka vërtetuar rezistencën ndaj mafias dhe se çdo shqiptar ndihet krenar për këtë. Ditët e fundit kanë qenë intensive për PD-në, duke patur parasysh proceset e vështira që po kalon.

Berisha: “Partia Demokratike është një dhe vetëm një, është ajo e anëtarësisë, është ajo që ka mbështetjen masive të qytetarëve nga qytetarët shqiptar dhe nuk mund të goditet me asnjë mjet tjetër.

Do jenë të mjerë ata që do vazhdojnë si ‘donkishotër’ betejën me këtë forcë që ka për frymëzim lirinë. Është e aftë t’i rezistojë do mafia dhe e faktoi këtë. Kjo bën krenar çdo shqiptar, çdo njeri të lirë.”

S'KA KOMENTE