Berisha dhe Basha thirren në Prokurori per protesten e 8 janarit

Berisha dhe Basha thirren në Prokurori per protesten e 8 janarit

37
SHPËRNDAJE

Pas protestës së dhunshme të 8 janarit të thirrur nga ish-kryeministri Berisha, Prokuroria ka thirrur këtë të fundit që të paraqitet nesër për tu marrë në pyetje.

Po ashtu është thirrur dhe kryedemokrati Lulzim Basha, i cili do të paraqitet në Prokurori të premten.

Kujtojmë se sot u liruan 34 të arrestuarit për shkatërrim prone nga protesta e 8 janarit. 

Gjykata vendosi masën e sigurisë Detyrim Paraqitjeje për 24 prej tyre ndërsa 6 mbështetës të Bashës u liruan nga çdo lloj akuze, pasi sipas Prokurorisë nuk u gjet asnjë provë.

S'KA KOMENTE