BE reagon pas takimit me Qeverinë: Kemi shqetësime serioze për draftin e...

BE reagon pas takimit me Qeverinë: Kemi shqetësime serioze për draftin e amnistisë fiskale

78
SHPËRNDAJE

Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale. 

Kjo deklaratë dhënë për “News24” erdhi fill pas takimit me kryetarin e grupit të PS, Taulant Balla dhe ministren e Financave, Delina Ibrahimaj. 

“Bashkimi Evropian ka shqetësime serioze për draftin aktual të ligjit për amnisti fiskale. Ne do të vazhdojmë konsultimet me autoritetet përkatëse të qeverisë për të rishikuar këtë legjislacion,” tha Delegacioni i BE-ne Shqipëri.

S'KA KOMENTE