Basha pas mbledhjes së grupit:Do të bëj gjithçka kam në dorë për...

Basha pas mbledhjes së grupit:Do të bëj gjithçka kam në dorë për zgjidhjen e kësaj situatë!

76
SHPËRNDAJE

Në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kryedemokrati Lulzim Basha është ndalur në një prononcim për mediat. Mbledhje e grupit të PD, zgjati për rreth 6 orë ndërsa u shoqërua me debate të forta mes demokratëve.

Basha shtoi se  sot është bërë një analizë e gjendjes dhe se nuk ka kërkuar justifikime apo koka turku.

Ajo që dua t’ju them sot është se ka pasur një diskutim të gjatë dhe kam konstatuar se na përbashkon ajo që e kam thënë vendossmëria për të bërë gjithcka për të bashkuar PD. Si kryetar përgjegjësia kryesore bie mbi mua dhe vura veten në dispozicion të një zgjidhje të kësaj situate.

Pse nuk e dhatë dorëheqjen?

Sot është bërë një analizë e gjendjes, ka parë mundësitë e përbashkimit nuk ka kërkuar koka turku dhe justifikimi.  Për mua gjëja më e rëndësishme është bashkimi i demokratëve. Sa më takon mua jam në dispozicion të zgjidhes me gjithccka që kam në dorë.

S'KA KOMENTE