Banorëve të Kievit u tha të bënin kokteje molotov ndërsa prisnin sulmin...

Banorëve të Kievit u tha të bënin kokteje molotov ndërsa prisnin sulmin rus

106
SHPËRNDAJE

Njerëzit në Kiev iu tha të bënin bomba me benzinë ​​me koktej Molotov të premten, ndërsa fshiheshin në strehimore dhe bodrume të improvizuara, ndersa ruset po mesyjne në kryeqytetin ukrainas.

“Bëni kokteje molotovi, neutralizoni pushtuesin!”, tha Ministria e Mbrojtjes, ndërsa autoritetet lokale u thanë njerëzve në zonën veriperëndimore të Obolon të qytetit të qëndronin larg rrugëve, sepse “armiqësitë aktive” po afroheshin.

S'KA KOMENTE