Balla nga Fieri: SPAK te njoftoj publikun per ceshtjen e CEZ

Balla nga Fieri: SPAK te njoftoj publikun per ceshtjen e CEZ

304
SHPËRNDAJE

Balla nga Fieri ka rikthyer ne vemendje ceshtjen CEZ-DIA nje afere qe i ka kushtuar shtetit shqiptar rreth 418 milion euro nga privatizimi i OSHE nga CEZ dhe nga rishtetezimi Ne deklaraten e tij Balla eshte shprehur me besimin se SPAK dhe nese do te kete bashkpunimin e Kastriot Ismailaj i thirrur si deshmitar do te zbardhin kete afere korruptiv si dhe do te cojne para drejtesise pergjegjegjesit. Kam depozituar ne prokurori kerkesen per marrjen ne pyetje per kete ceshtje te Berishes dhe familjareve te tij dhe prokuroria ti shkoj deri ne fund ketij hetimi.

S'KA KOMENTE