Balla nga Fieri ka leshuar deklaraten e forte per kreun e “Foltores”Sali...

Balla nga Fieri ka leshuar deklaraten e forte per kreun e “Foltores”Sali Berisha.

153
SHPËRNDAJE

Kreu i Grupit Parlamentar te Partise Socialiste, Taulant Balla nga Fieri ka leshuar deklaraten e forte per kreun e Foltores Sali Berisha.
Akuzes se tij qe ne tre mars te gjeje vrime ku te futet , Balla i eshte pergjigjur duke e krahasuar si nje lapsus froidian. Sic duken bathet i vetmi qe duhet te kerkoje vrime ku te futet eshte Sali Berisha. Ne Amerike as me not nuk shkon dot , edhe ne Angli noti nuk e ndihmon per te kaluar Lamanshin, por sic po duken bathet edhe Bashkimi Europian eshte ne procesin per ta shpallur non- grata, per arsye qe dihen, korrupsion te nivelit te larte, minim te demokracise dhe ne fakt ketu lapsusi froidian ka nje konotacion tjeter ka thene Balla , se nese ka nje vrime ku anija e shqiptareve fut uje ne keto 30 vite eshte per shkak te Sali Berishes. Prej 33 vitesh ai saboton ne menyre konstante interesat kombetare te shqiptareve, ka sabotuar sa ka patur mundesi interesat e shqiptareve te Kosoves duke furnizuar me nafte makinerine vrasese permes thyerjes se embargos se kombeve te bashkuara gjate konflikteve ne ish- Jugosllavi , nderkohe qe ne Himare nen logon e PD ka kandiduar nje prej personave te denuar me vendim gjykate per masakren e Peshkepise. Por megjithate kjo vrime shume shpejt do te mbyllet.

S'KA KOMENTE