Balla ne Fier prezanton 2 bashkekryetaret e PS

Balla ne Fier prezanton 2 bashkekryetaret e PS

1624
SHPËRNDAJE

Nga Fieri Balla tha se historia e protestës është bërë qesharake. Mes të tjerash ai shtoi se ndjen keqardhje të madhe që në krye të PD është një non-grata. 

“Historia e protestës u bë pak qesharake. Sepse e para nuk e kuptoj që një parti që mbledh 7-8 mijë veta në një shesh edhe thotë ‘ndryshimi i kursit’. Të kujt ? Të tyre? Është puna e tyre. Është keqardhje e madhe që në krye të PD sot është një person non grata i shpallur nga SHBA.
Në vendin më pro amerikan, siç është Shqipëria. Mirënjohje më të madhe ndaj SHBA se jemi dhe në 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike, në krye të PD është një non grata për korrupsion të nivelit të lartë dhe për minim të demokracisë.”, tha ai.

Kreu i grupit parlamentar te PS Taulant Balla ka prezantuar ne diten e sotme dy bashkkryetaret e PS te Bashkise Fier Ramion Kurti dhe Adela Hysenaj te cilet kane dale fitues pas gares se shpallur ne PS. Balla eshte shprehur vleresimin per kete zhvillim ne teresi ne PS qe do te coje perpara dhe forcoje strukturat e kesaj force politike.

Megjithese ne konferencen e djeshme per shtyp Berisha ka permendur emrin e Deputetit te PD Enkelejd Alibeajt si peng i Balles ne pergjigjen e tij Balla nuk ka dashur ta komentoje por ka thene se Alibeaj eshte fierak dhe si i till nuk ka nje koment nderkohe qe duke qeshur ka then se ,”sa her ma permend mua emrin Saliu aq te mira paci”

S'KA KOMENTE