Autobusi përplaset me makinën, përfundojnë të dy në Lanë

Autobusi përplaset me makinën, përfundojnë të dy në Lanë

133
SHPËRNDAJE

Një autobus i linjës së unazës në Tiranë ka rënë në Lanë. Nga informacionet e deritanishme bëhet me dije se autobuzi ka qenë i mbushur me njerëz.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 29.04.2022, rreth orës 20:10, në afërsi të Kinema Agimi, një autobus është përplasur me një automjet, dhe si pasojë drejtuesi i autobusit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij, dhe ka rënë në Lumin Lana.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar dhe janë paraqitur në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën dy pasagjerët e automjetit që u përplas me autobusin. 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

S'KA KOMENTE