Athinë/Shqiptarja hedh nipin dhe mbesën nga ballkoni, tenton të vrasë edhe veten

Athinë/Shqiptarja hedh nipin dhe mbesën nga ballkoni, tenton të vrasë edhe veten

872
SHPËRNDAJE

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Egaleo, Athinë. Shqiptarja 42 vjeçare ka arritur sot rreth orës 10.00 në shtëpinë e motrës, ku pak më pas për arsye të panjohura ka hedhur nga ballkoni dy nipërit e saj, djalë dhe vajzë, 3 dhe 5 vjeç.

Nëna e fëmijëve ishte duke gatuar ndërsa babai në punë. Pasi i hodhi nga ballkoni, i qëllonte me vazo lulesh ndërsa më pas u hodh dhe vetë. Fqinjët dhe nëna të shokuar nxituan në trotuar të ndihmonin fëmijët.

https://youtube.com/watch?v=0m3owUiTsvg%3F

Dy të miturit qanin të tmerruar duke bërtitur “na hodhi tezja nga ballkoni. Na qëlloi tezja”. Fëmijët janë transferuar në spitalin e fëmijëve të Athinës ku kurohen jashtë rrezikut, të lënduar në kokë, ndërsa 42 vjeçarja në spitalin “Thriasio” ku do vizitohet nga psikiatrët. Rreth orës 17.00 është kthyer në shtëpi babai i fëmijëve, krejt i shokuar, i cili ka deklaruar se nuk e ka idenë përse reagoi kështu kunata e tij. Të shokuar kanë rrëfyer ngjarjen edhe fqinjë të familjes, të cilët ishin dëshmitarë të incidentit të frikshëm

S'KA KOMENTE