Atentati me dy viktima ne Panaja, detaje te tjera nga ngjarja

Atentati me dy viktima ne Panaja, detaje te tjera nga ngjarja

1996
SHPËRNDAJE

Dy persona kane mbetur te vdekur pasi jane qelluar nga nje makine ne levizje ne aksin Fier-Vlore ne afersi te fshatit Panaja teksa po udhetonin me makinen e tyre.Makina e tyre tip ‘Ford; esht3 qelluar ne ecje nga mbrapa dhe per pasoje ka dale nga rruga dhe ka perfunduar ne nje kanal ne afersi te mbikalimit te Panajase.
Makina ku udhetonin viktimat eshte qelluar me bresheri kallashnikovi. Sakaq nje makine eshte gjetur e djegur ne Frakull të Fierit dhe dyshohet se i perket autoreve te cilet ekzekutuan 2 persona ne Panaja te Vlores.Si pasoje e atentatit eshte bllokuar autostrada Fier-Vlore pasi eshte krijuar nje trafik i renduar.

S'KA KOMENTE