Arrestohet në Kakavijë shqiptari i shumëkërkuar për trafik droge

Arrestohet në Kakavijë shqiptari i shumëkërkuar për trafik droge

187
SHPËRNDAJE

Një shqiptar i shpallur në kërkim është kapur në pikën kufitarë të Kakavijës mbrëmjen e kaluar nga policia greke.

Sipas burimeve shqiptari u pikas nga sektori i verifikimit të pasaportave në bashkëpunim me policinë e Janinës.

Sakaq, bëhet me dije se ky shtetas rezulton i dënuar nga gjykata e Selanikut me 4 vite e 10 muaj burg dhe 5000 euro gjobë për trafikim të lëndëve narkotike.

S'KA KOMENTE