Arrestohet babai 61-vjeçar ,ngacmoi seksualisht vajzën e tij të mitur

Arrestohet babai 61-vjeçar ,ngacmoi seksualisht vajzën e tij të mitur

224
SHPËRNDAJE

Një 61-vjeçar është arrestuar nga policia në Korçë pasi ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij të mitur.

Sipas burimeve zyrtare, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë, bënë ndalimin e shtetasit J. K., 61 vjeç, banues në Korçë, pasi dyshohet se ky shtetas ka konsumuar veprën penale “Ngacmimi seksual”, me vajzën e tij të mitur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për hetime të mëtejshme.

Vajza aktualisht është rehabilituar në një qendër në Tiranë ndërsa do iu nënshtrohet analizave dhe vizitave të nevojshme për të verifikuar rastin, sakaq policia ka ndaluar autorin e dyshuar dhe po bën të gjitha procedurat.

S'KA KOMENTE