Arrestohet 45 vjecari ne Fier,kishte kryer lidhje te paligjshme te energjise

Arrestohet 45 vjecari ne Fier,kishte kryer lidhje te paligjshme te energjise

2188
SHPËRNDAJE

DVP Fier

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin F. Ç , 45 vjeç, banues në Portëz, Fier, pasi gjatë kontrollit të ushtruar nga punonjësit e OSHEE-së dhe shërbimet e Policisë, në banesën e tij u konstatua lidhje e paligjshme e energjisë elektrike.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Fier proceduan penalisht për veprat penale “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagim i taksave dhe tatimeve”, shtetasin L. A., 52 vjeç, banues në Fier, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në lagjen “Kastriot”, në subjektin në pronësi të tij (kopësht privat), u konstatua se ky subjekt nuk ishte liçensuar nga ana e Ministrisë së Arsimit, për kryerjen e këtij aktiviteti.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE