Alibeajt i ikin dhe dy deputet te tjere

Alibeajt i ikin dhe dy deputet te tjere

246
SHPËRNDAJE

Duket se largimet nga krahu i Alibeajt nuk kanë dalë në prang të nisjes zyrtare të fushatës për zgjedhjet lokale të  “14 Majit”.

Pas tërheqjeve të disa prej kandidatëve të prezantuar në bashki të ndryshme të vendit, “firo” ka edhe në radhët e deputetëve.

Në fundjavë, dy prej deputetëve, Dashnor Sula dhe Dashamir Lika janë parë në krah të kandidatëve të Berishës

Duket se pas përplasjes mes deputetëve dhe Alibeajt sa i përket kandidatëve zyrtarë të PD për zgjedhjet lokale, por reflektohen në prag të nisjes zyrtare të fushatës edhe pse ajo tanimë ka nisur intesivisht.

Bëhet fjalë për dy deputetët e Alibeajt, të cilët këtë  fundjavë janë para në krah të kandidatëve të “Foltores”.

Ramadan Lika, ka qenë në krah të kandidatit të Sali Berishës për Malësinë e Madhe, i cili jo vetëm që ka pritur Berishën, por ka mbajtur edhe një fjalim.

Edhe Dashnor Sula ka qenë në krah të kandidatit për bashkinë e Peqinit, Muftafa Pasha.

Pritet të shikohet nëse do ketë edhe deputetë të tjerë të Alibeajt që do të dalin në fushatë në mbështetje të kandidatëve të Berishës.

Si Sula ashtu edhe Lika ka qenë të vendosur që në fillim për daljen me një kandidat në zgjedhjet e “14 Majit”.

Lika ditën e djeshme është shprehur se kjo është një mbështetje për fushatë dhe do të jetë aktiv gjatë gjithë fushatës.Duket se dy grupet e PD me shumë se sa me kundërshtarin e kanë me njëra-tjetrën betejën në zgjedhje” tha gazetarja

S'KA KOMENTE