Aksidenti tragjik në Greqi, në tren ishin edhe disa shqiptarë, si paraqitet...

Aksidenti tragjik në Greqi, në tren ishin edhe disa shqiptarë, si paraqitet gjendja e tyre 

1092
SHPËRNDAJE

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me aksidentin tragjik në Greqi, ku nga përplasja e dy trenave kanë humbur jetën 40 persona.

Në trenin me pasagjerë ka pasur edhe shiptarë, të cilët janë identifikuar.

Bëhet fjalë për shtetasit: Vanesa Plasa, Erisa Almeta, Franklin Desani, Alma Gitsa, Roberto Drithi, Anisa Liuri , Dhimitër Zhango dhe Elisea Paco.

Mësohet se ata jane ne gjendje te mire ndersa e plagosur lehta ka mbetur  Elisea Paco.

S'KA KOMENTE