Aksident në Lushnje-Fier, mjeti bujqësor perplaset me furgonin, 2 të plagosur...

Aksident në Lushnje-Fier, mjeti bujqësor perplaset me furgonin, 2 të plagosur rëndë

2430
SHPËRNDAJE

Një aksident ka ndodhur në aksin Lushnje Fier në afërsi të urës së Semenzës. Mësohet se një mjet bujqësor ka hyrë në autostradë duke i zënë rrugën një furgoni.

Pëe pasojë, përplasja ka shkaktuar dëmtime të rënda tek dy drejtuesit e mjetit bujqësor ndërsa ai i furgonit ka marrë dëmtime të lehta.

Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetën dhe po marrin ndihmë mjekësore në spitalin e Lushnjes.

Mjetet bujqësore nuk lejohen të hyjnë në këtë rruge megjithatë përbëjnë rrezik edhe ne rrugë dytësore pasi drejtuesit e tyre nuk kanë kualifikimin e duhur për drejtim në shumicen e rasteve.

S'KA KOMENTE