Aksident ne Itali,humb jeten 22 vjecari shqiptar

Aksident ne Itali,humb jeten 22 vjecari shqiptar

5005
SHPËRNDAJE

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur në zonën e Focit në Itali ku një i ri shqiptar, vetëm 22 vjeç, Petrit Jashari, ka gjetur vdekjen pas një aksidenti me kamion. Mediat italiane shkruajnë se i riu ka qenë duke udhëtuar me kamion, por ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me bordurat anësore të rrugës.

Si pasojë e përplasjes 22-vjeçari shqiptar ka dalë nga kamioni dhe ka përfunduar në greminë e për fat të keq ka gjetur vdekjen në vend.

Për të nxjerrë trupin e të riut është dashur ndërhyrja e  zjarrfikësve dhe një helikopter.

S'KA KOMENTE