Aksident ne Fier, makina del nga rruga , nje i plagosur

Aksident ne Fier, makina del nga rruga , nje i plagosur

7173
SHPËRNDAJE

Nje aksident ka ndodhur mengjesin e sotem ne Strum te Roskovecit. Nje automjet ka humbur kontrollin dhe ka dale jashte rruge duke u perplasur me nje peme e me pas ka perfunduar ne kanal. Si pasoje e ketij aksidenti eshte demtuar rende dhe eshte derguar ne spital drejtuesit i automjetit.

Mesohet se mjeti “Ford mondeo “AA197RE
drejtohej nga M.L 29 vjec i cili mori plage nga aksidenti dhe eshte derguar ne spitalin e Fierit nga po merr trajtimin mjekesor nga bluzat e bardha. Policia ne vendngjarje per te zbardhur shkaqet e ketij aksidenti

Fier / Informacion paraprak

Rreth orës 09:30, në fshatin Strum, shtetasi M. L., 29 vjeç, banues në Roskovec, duke drejtuar automjetin tip “Ford”, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe për pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga, është dëmtuar drejtuesi i automjetit i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.


S'KA KOMENTE