Afera e inceneratorëve/ Kreu i SPAK paralajmëron ndëshkim: Po punohet për dosjet

Afera e inceneratorëve/ Kreu i SPAK paralajmëron ndëshkim: Po punohet për dosjet

123
SHPËRNDAJE

Kreu i SPAK, Arben Kraja në një intervistë për Zërin e Amerikës ka deklaruar se hetimet për aferën e  inceneratorëve do vazhdojnë deri në fund.

Ai u shpreh se po punohet për dosjet, po mblidhen prova dhe ata që kanë përgjegjësi do të vendosen përpara ligjit.

“Ne nuk veprojmë mbi bazë të listave, por të provave. Kemi vendosur të rrimë larg opinioneve të politikës. E rëndësishme është të jemi objektiv në vendimmarrje”, u shpreh ai.

S'KA KOMENTE