4 të arrestuar ne Belgjike, mes tyre edhe shqiptarë,kapen me 1,5 ton...

4 të arrestuar ne Belgjike, mes tyre edhe shqiptarë,kapen me 1,5 ton kokainë

315
SHPËRNDAJE

Goditet grupi kriminal i trafikut të drogës në Belgjikë. Mediat e huaja shkruajnë se është kapur një ton e gjysmë kokainë. Kokaina që transportohej ishte e fshehur mes pjesëve të Toyota-s .

Bëhet me dije se katër personat e arrestuar rrezikojnë deri në 7 vite burg dhe se janë konfiskuar të paktën 43 mln euro.

Ndërkohë mes të arrestuarve janë shqiptarë dhe rumunë.

Grupi kriminal kryente transportin e drogës mes Belgjikës dhe Anglisë, ndërsa ranë në gjurmët e autoriteteve pas një kontrolli të kryer në Francë, në kuadër të operacionit “Sky”,  ku agjentët zbuluan një telefon me qindra mesazhe të zhvilluara mes kriminelëve.

S'KA KOMENTE