12 vite nga “21 janari”, familjarë e politikanë homazhe para kryeministrisë për...

12 vite nga “21 janari”, familjarë e politikanë homazhe para kryeministrisë për katër viktimat

158
SHPËRNDAJE

 Me lule në duar, falmijarëve të katër protestuesve të vrarë në protestën e 21 janarit në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, kanë përkujtuar sot të afërmit e tyre. Homazhet u kryen në sheshin para kryeministrisë, aty ku protestuesit u qëlluan për vdekje. Krah familjarëve ishte I pranishëm Kryeministri Edi Rama, si edhe ministra të kabinetit qeveritar.

Sot, shënohen 12-vite nga gjarja e 21 janarit e vitit 2011, e cila është një ndër më të dhimbshmet në vendin tonë, pasi mbetën të vrarë 4 protestues në bulevardin dëshmorët e kombit: Aleks Nika, Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj.

S'KA KOMENTE