Zjarri në spitalin Covid në Tetovë, bilanc tragjik,shënohen mbi 20 viktima.

Zjarri në spitalin Covid në Tetovë, bilanc tragjik,shënohen mbi 20 viktima.

337
SHPËRNDAJE

Një ngjarje tepër e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tetovë të Maqedonisë së Veriut, aty ku flakët kanë përfshirë një spital me pacientë të infektuar me Covid-19.

Sipas mediave të vendit fqinj, flakët që kapluan sonte Spitalin Covid në Tetovë kanë marrë mbi 20 viktima dhe shumë të plagosur.

Ndërkohë, është djegur gati tërësisht pjesa e Spitalit ku kanë qenë të shtrirë pacientë me Covid, por duket se viktima ka edhe në mesin e personelit mjekësor

S'KA KOMENTE