Zjarr në Vlorë, rrezikohet një pallat dhe 2 banesa! Dëmtohet edhe një...

Zjarr në Vlorë, rrezikohet një pallat dhe 2 banesa! Dëmtohet edhe një automjet nga flakët

255
SHPËRNDAJE

Ka marrë përmasa të medha zjarri  në Vlorë, i vendosur për djegien e mbeturinave. Mësohet se si pasojë e flakëve rrezikohet një pallat dhe 2 banesa në lagjen “1 Maji” të qytetit bregdetar. 

Po ashtu nga flakët janë djegur kabllot që furnizojnë pallatin me energji elektrike. Po ashtu është dëmtuar edhe një automjet. 

Flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke u përhapur edhe më tej, duke rrezikuar edhe godinat që gjenden aty afër.

S'KA KOMENTE