Zjarr në Spitalin e Sarandës, përfshihet nga flakët salla e pajisjeve radiologjike

Zjarr në Spitalin e Sarandës, përfshihet nga flakët salla e pajisjeve radiologjike

38
SHPËRNDAJE

Zjarr në Spitalin e Sarandës, përfshihet nga flakët salla e pajisjeve radiologjike

Sarandë/Informacion paraprak

Më datë 17.06.2022, rreth orës 08:30, në spitalin e Sarandës, dyshohet se për shkak të një shkëndije elektrike, ka rënë zjarr në sallën e pajisjeve radiologjike. Për pasojë janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor është në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

S'KA KOMENTE