Zjarr ne Peshtan,Fier, digjen ullinj dhe bimesi

Zjarr ne Peshtan,Fier, digjen ullinj dhe bimesi

1290
SHPËRNDAJE

Nje zjarr ka rene kete pasdite ne Peshtan te Fierit. Zjarri ka rene ne nje siperfaqe me ulishte dhe bimesi te dendur. Sipas banoreve mesohet se nga zjarri jane djegur dhjetra rrenje ullinje dhe peme frutore.
Zjarri eshte influencuar edhe nga era e forte ndersa terreni kodrinor veshtireson shuarjen e flakeve .Me marrjen e njoftimit nga banoret e kesaj zone kane shkuar ne vendngjarje 3 mjetet zjarrfikese qe po bejne te mundur shuarjen e zjarrit

S'KA KOMENTE