Zjarr në ish-zyrat e ISSH-së në Fier

Zjarr në ish-zyrat e ISSH-së në Fier

598
SHPËRNDAJE

Zjarr në katin e tretë të një godine në Fier. Mësohet se në këtë godinë kanë qenë më parë në të kanë qenë zyrat e ISSH-se dhe ne katin e dyte ish zyrat e PD . Aktualisht ky kat është i pashfrytëzuar.Mesohet se në katin e parë të godinës ndodhet edhe çerdhja nr 1 e qytetit. Zjarrfikësit janë duke punuar por është e vështirë shuarja e flakëve. Zjarrfikësit janë lajmëruar nga banorë të zonës të cilët kanë parë të dalë tym nga dritaret.

Fier/Informacion paraprak

Sot rreth orës 18:50, në lagjen “29 Nëntori”, Fier, në katin e tretë të një ndërtese e cila ishte e papërdorshme, ka rënë zjarr.

Në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe zjarrëfikëset, të cilët bënë të mundur fikjen e zjarrit. Po punohet për sqarimin e shkaqeve të rënies së tij.

S'KA KOMENTE