Zjarr ne Corrush te Mallakastres

Zjarr ne Corrush te Mallakastres

377
SHPËRNDAJE

Nje tjeter vater zjarri eshte shfaqur pak minuta më parë në fshatin Corrush te Mallakastres.Zjarri ka rene ne nje zone me pyje e bimesi.Ka nisur pas konstatimit te zjarrit edhe operacioni i zjarrfikesve pee shuarjen e flakeve

Fatmirësisht deri më tani nuk ka rrezik për banesa. Në zonë, veç zjarrfikësve të Fierit ndodhen dhe ato të Memaliajt, që po punojnë për neutralizimin e situatës dhe shuarjes së flakëve.

S'KA KOMENTE