Zjarr me permasa masive ne 3 fshatra ne MALLAKASTER

Zjarr me permasa masive ne 3 fshatra ne MALLAKASTER

1115
SHPËRNDAJE

Nje zjarr me permasa masive ka rene prej mesdites se sotme ne Mallakaster. Banoret kane njoftuar per zjarrin e rene qe ka marre permasa ne fshatrat Gadurove,Cerriledhe Selite . Burimet bejne me dije se janw djegur dwri tani mbi 100 hektar pyje dhe ullishte nderkohe qe zjarri po influencohet edhe nga era.

Sipas informacioneve te marre nga banoret rrezikohet lagja Mushonje ne Cerrile.Bashkia Mallakaster eshte ne teren me emergjencat civile zjarrfikse,puntore ,vullnetare.

S'KA KOMENTE