Zgjedhjet vendore/ PS zgjedh kandidatin për kryetar bashkie në Vlorë

Zgjedhjet vendore/ PS zgjedh kandidatin për kryetar bashkie në Vlorë

130
SHPËRNDAJE

Ermal Dredha do të jetë kandidati i PS për bashkinë e Vlorës. Dredha doli fitues në votimin e fshehtë të Asamblesë së PS në Vlorë zhvilluar pak caste më parë. Përballë ish-diplomatit Dredha në garë ishte edhe ish-deputeti i PS, Fate Veliaj.

Mesohet se nga 250 anëtarë që kanë votuar, 199 janë shprehur pro kandidatit Ermal Dredha dhe 50 vota për kandidatin tjetër në garë, Fate Velaj, ndersa një votë ka dalë e pavlefshme.

S'KA KOMENTE