Zgjedhjet lokale/ Ndahen drejtuesit politik ne PD, Ja kush do jete ne...

Zgjedhjet lokale/ Ndahen drejtuesit politik ne PD, Ja kush do jete ne Fier

2964
SHPËRNDAJE

Partia Demokratike ka ‘ndezur motorët’ për zgjedhjet e ardhme lokale që do të mbahen në vitin 2023.

Mes emrave surprizues është rikthimi i Jozefina Topallit si drejtuese politike e PD-së në qarkun e Lezhës, ndërsa kryeqyteti mësohet se ndahet në 5 zona elektorale. Gjithashtu bie në sy rikthimi i Xhelal Mziut i cili del në krah të Sali Berishës i cili së fundmi e ka shpërblyer me një post të rëndësishëm.

Kryetarët e Grupeve të Punës që do të drejtojnë dhe ndjekin në bazë aksionin politik të Partisë Demokratike:

Qarku Fier Luan Baci

Qarku Kukës – Isuf Çela

Qarku Dibër – Xhelal Mziu

Qarku Shkodër – Bardh Spahia

Qarku Lezhë – Jozefina Topalli

Qarku Durrës – Oerd Bylykbashi

Qarku Berat – Tomorr Alizoti

Qarku Elbasan Luciano Boci

Qarku Tiranë i ndarë në 5 zona:

Zona 1 – Kryetar Grupi Edi Paloka dhe përfshin degët 1, 2, 3, 4

Zona 2 – Kryetar Grupi Agron Shehaj dhe përfshin degët 5,7,12

Zona 3 – Kryetar Grupi Belind Këlliçi dhe përfshin degët 6,13,14,15,16

Zona 4 – Kryetare Grupi Albana Vokshi dhe përfshin deget 8, 9,10,11.

Zona 5 – Kryetar Grupi Flamur Noka dhe përfshin degët, Kamëz, Paskuqan, Vorë , Kavajë dhe Rrogozhinë

S'KA KOMENTE