Zbulohet skema e regjistrimit te kandidatëve te Berishes ne KQZ per...

Zbulohet skema e regjistrimit te kandidatëve te Berishes ne KQZ per zgjedhjet ne 14 maj

276
SHPËRNDAJE

Përfundon mbledhja e ish-kryeministrit Sali Berisha me Këshillin Kombëtar

Këshilli Kombëtar i PD-së ka vendosur, në zgjedhjet e 14 majit do shkohet me koalicion.

Do mblidhet kryesia dhe më pas do vendosin nëse do përdoret skema e 6 marsit apo jo për mënyren se si do shkojnë në zgjedhjet e 14 majit.

Për llojin e koalicionit dhe partitë përbërëse ne të, nesër vendos kryesia e PD-së.

S'KA KOMENTE