ZBULOHEN 10 ish-oficerët e policise qe kane krijuar strukturën e mbrojtjes së...

ZBULOHEN 10 ish-oficerët e policise qe kane krijuar strukturën e mbrojtjes së votës për PD

1033
SHPËRNDAJE

Përveç Arbër Paplekajt që ishte personi që ditën e djeshme kreu vrasjen në Elbasan, policia dhe prokuroria së bashku, ne një konferencë shtypi zbuluan edhe emrat e tjerë të Strukturës për Mbrojtjen e Votës (SMV) të krijuar nga Partia Demokratike.

Ata janë:

Arbër Paplekaj

Arjan Hoxha

Pavlo Vuksani

Emiljan Prenga

Juljan Mataj

Erald Guga

Erjon Demushi

Taulant Ymeri

Roland Xhepa

Nuredin Kasma

Të gjithë këta persona, që sipas njoftimit të policisë kanë qenë ish-oficerë të strukturave të policisë së shtetit, kanë qarkulluar ditën e djeshme me tre furgona me logon e PD-së, dhe tashmë janë arrestuar. Mbi ta rëndojnë disa vepra penale, duke përfshirë edhe mbajtjen me dhunë të personave, apo pjesmarrje në krim.

S'KA KOMENTE