Zbardhet dëshmia e Lefter Kokës për aferën e inceneratorëve

Zbardhet dëshmia e Lefter Kokës për aferën e inceneratorëve

186
SHPËRNDAJE

Zbardhet dëshmia e ish-ministrit të Mjedisit Lefter Koka të dhënë sot para SPAK i cili qëndron pas hekurave për shpërdorim detyre dhe korrupsion. 

“Nuk kam shpërdoruar detyrën. Kam zbatuar të gjithë procedurën dhe kërkesat ligjore. Për shpronësimin, është ngritur një Komision i Posaçëm.”, mësohet të shprehur ish-ministri.Lefter Koka akuzohet për përfitimin e 1.2 mln € nga inceneratori i Fierit dhe 3.7 mln € nga ai i Elbasanit

S'KA KOMENTE