Vritet shqiptarja në Belgjikë, autori ,e vrava se ma kërkoi djalli

Vritet shqiptarja në Belgjikë, autori ,e vrava se ma kërkoi djalli

398
SHPËRNDAJE

Një shqiptare me emrin Xhuljeta Lala është vrarë barbarisht në Belgjikë nga një i sëmurë psikik.

Mediat belge raportojnë se autori i arratisur nga spitali psikiatrik, ka pranuar krimin duke bërë një deklaratë tronditëse se vrasjen e Xhuljeta Lalës ia kishte kërkuar djalli.

Autori ishte një francez i arratisur nga spitali psikiatrik në Marsejë, ndërkohë që i çorientuar dhe lakuriq kishte ecur në korridorin e hotelit ku punonte dhe 33-vjeçarja.

Kur policët e arrestuan, autori ishte ende pranë viktimës, lakuriq dhe me duart e kryqëzuar teksa u tha shprehimisht uniformave blu ‘’ “Unë e vrava atë. Më ndalo, është në rregull’’.

S'KA KOMENTE