Vritet shqiptari në burgun e Athinës nga bandat rivale

Vritet shqiptari në burgun e Athinës nga bandat rivale

651
SHPËRNDAJE

36-vjeçari shqiptarë Albert Bako është vrarë nga anëtarët e një bande rivale në burgun e Korydallos në Athinë.

Bëhet e ditur se Bako sapo ishte transferuar nga burgu i Chania-s. Sipas asaj që shkruan “Protothema” transferimi i tij ishte marrë vesh nga disa anëtarë të një bande rivale, të cilët e futën në kurth dhe e vranë.

Albert Bako është dënuar për sulmin që bëri në Mikrolimano një lokal në Nëntor të vitit 2014, ku u hapi zjarr me kallashnikov dhe plagosën 14 persona. Gjithashtu ai është përfshirë edhe në vrasjen e avokatit Antonopoulos

S'KA KOMENTE