Vritet me armë zjarri një person në Laç

Vritet me armë zjarri një person në Laç

164
SHPËRNDAJE

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 07:23 ,në afersi të një banke, në qytet Laç, Kurbin. në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi Xh.R.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën, si dhe janë ngritur pika kontrolli, me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

viktima, 60-vjeç, ishte një ish-polic qarkullimi, ndërsa tani merrej me tregti. 

Mësohet se ai kishte një dyqan në Laç, ku shiste veshmbathje. Ai u vra nga person ende i paidentifikuar me armë zjarri, ndërkohë që policia ka ngritur posblloqe për të bërë të mundur arrestimin e autorit/ve.

S'KA KOMENTE