Vrau e groposi trupin e viktimës në një gropë, ekstradohet nga Franca...

Vrau e groposi trupin e viktimës në një gropë, ekstradohet nga Franca 43 vjecari

340
SHPËRNDAJE

Nje 43-vjeçar i dënuar me 25 vite burg është ekstraduar nga Franca drejt Shqipërisë. Bëhet fjalë për shtetasin Bledar Mneri.

Ky i fundit akuzohet për vrasjen e biznesmenit Vasil Biba në vitin 2016. Pasi e vrau ai e groposi trupin e viktimës në një gropë.

Ndërkohë ai akuzohet edhe për vrasjen e një polici, dënim të cilin e ka kryer.

Njoftimi i policise:

Ekstradohet nga Franca drejt Shqipërisë, një shtetas i dënuar me 25 vjet burgim, për vrasje me paramendin.

Si rezultat i bashkëpunimit mes Interpol Tirana dhe Interpol Paris, për lokalizimin, kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar, u ekstradua nga Franca drejt Shqipërisë, shtetasi Bledar Mneri, 43 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga ZQK Interpol Tirana, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 25 vjet burgim, për veprat penale “Vrasja me paramendim” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve shpërthyese dhe i municionit”, sepse ka vrarë me armë zjarri, shtetasin V. B., në vitin 2016, në fshatin Priskë, Tiranë.

Shtetasi Bledar Mneri iu dorëzua Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, për ekzekutimin e vendimin të Gjykatës.

S'KA KOMENTE