Vrasja e fierakut tek Liqeni/ Dëshmia e autorit në Polici, ja pse...

Vrasja e fierakut tek Liqeni/ Dëshmia e autorit në Polici, ja pse e vrava

1254
SHPËRNDAJE

Islam Myrtaj vrau tri ditë më parë më parë shtetasin Haxhi Baçinozi, pranë zonës së Liqenit Artificial në Tiranë. Myrtaj u vetdorëzua pak orë më parë në Komisiaratin e Policisë nr 3 në Tiranë.

Sipas dëshmisë së dhënë në Polici, Myrtaj u shpreh i penduar.

“Jam penduar dhe e vrava në gjaknxehtësi, Bacinozin e takova te Liqeni Artificial. Bacinozi më shty dhe me ofendoi. Konfilkti ynë është i hershëm për 45 mijë euro. Haxhiu më përndiqte edhe vajzat për këtë borxh”, mësohet të ketë dëshmuar Myrtaj në polici.

S'KA KOMENTE