Vranë arkitektin italian gjatë grabitjes, arrestohen tre shqiptarët në Itali

Vranë arkitektin italian gjatë grabitjes, arrestohen tre shqiptarët në Itali

118
SHPËRNDAJE

Tre persona u arrestuan për vrasjen e Roberto Mottura. Arkitekti 50-vjeçar u sulmua gjatë një grabitjeje, e cila ndodhi qershorin e kaluar në shtëpinë e tij në Piossasco, në zonën e Torinos. Në orët e ardhshme, pritet vlefshmëria e arrestimit.

Të dyshuarit janë me origjinë shqiptare dhe akuzohen se kanë hyrë në shtëpinë, ku Mottura jetonte me gruan dhe djalin e tij 12-vjeçar, natën e 9 qershorit të kaluar, dhe se e kishin qëlluar. 

Arkitekti kishte vdekur pas një plage në bark: ai ishte përpjekur të parandalonte vjedhjen – atëherë në të vërtetë pa sukses – pasi ra alarmi në shtëpi. “Unë me të vërtetë shpresoj se kjo histori ka ardhur në një pikë kthese. 

Shpresoj kështu për familjen e vëllait tim, për prindërit e mi, për të gjithë ne – komentoi vëllai i viktimës, intervistuar nga La Stampa.

S'KA KOMENTE